Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «ΣτηρίΖΟΥΜΕ Βόρεια Εύβοια» ως έρεισμα για δράσεις αναφορικά με το φυσικό και ανθρωπογενές περιβάλλον
![](https://stirizoumevoreiaevia.gr/wp-content/uploads/2022/09/1654601809492-e1f0-be47-99d8-117caf5a80650-768x511.jpg)
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Με την υπ. αριθ. Πρωτ. Φ11/114431/Δ7/12-10-2023 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, καλούνται τα σχολεία Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης όλης της Ελλάδος καθώς και οι ελληνόγλωσσες σχολικές μονάδες του εξωτερικού να υλοποιήσουν εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα «Τα σχολεία «υιοθετούν» χερσαία…